Nasze przedszkole i żłobek mieszczą się w pięknym, klimatycznym budynku. Wszystkie pomieszczenia są przestronne, jasne i dobrze oświetlone. Mają dostęp do łazienek. Mamy własną kuchnię, w której będziemy przygotowywać zdrowe posiłki z najwyższej jakości produktów. Na początku będziemy korzystać z cateringu (wybierzemy taki, który spełni nasze wymogi i oczekiwania).

Mamy spory ogród i dużo zieleni oraz park w sąsiedztwie.

Sale w For Me Montessori mają dobrze zorganizowaną przestrzeń, w której dziecko czuje się pewnie, nie gubi się i łatwiej koncentruje na swoich zadaniach. Wszystkie meble i sprzęty są na wysokości dziecka tak, by mogło samo ze wszystkiego korzystać i decydować samodzielnie o tym, z czym chce pracować. Sala jest podzielona na 6 stref, w których dziecko rozwija swoje umiejętności i wiedzę przy pomocy materiałów Montessori. Kolejność stref nie jest bez znaczenia.

W związku z COVID19 informujemy, że nasze pomieszczenia są regularnie ozonowane oraz zamgławiane w ciągu dnia bio produktem do dezynfekcji (w pełni bezpiecznym dla ludzi).


Przedszkole

Plan dnia w przedszkolu

7:00-9:00   Zajęcia świetlicowe

 – czas przychodzenia dzieci do przedszkola. Dzieci mają swobodny dostęp do rysowania, gier planszowych, puzzli i  książek, plasteliny, ciastoliny itp.

8:15 śniadanie

– śniadanie w formie stołu szwedzkiego, dzieci samodzielnie wybierają i decydują co zjedzą

9:00-12:00 praca własna z pomocami Montessori i angielski a raz w tygodniu rytmika/ zajęcia umuzykalniające

-Trzygodzinna praca własna z materiałami Montessori, która rozpoczyna się porannym kręgiem. Rozmawiamy o ważnych dla nas wydarzeniach o emocjach planach – poruszamy ciekawe tematy. W tym czasie dzieci zmieniają datę w kalendarzu, opisują pogodę, odczytują temperaturę. Dzieci pracują z pomocami zgodnie z zainteresowaniami. Podczas pracy własnej każde dziecko pracuje w  zgodzie z własnym sobą, we własnym tempie, podążając za swoimi potrzebami , rozwojem oraz zainteresowaniami. To również czas indywidualnej pracy, jak i grupowej oraz w asyście nauczyciela – w zakresie życia codziennego – rozwijają dużą i małą motorykę, samodzielność, Uczą się matematyki, czytania, pisania, wiedzy o świecie, kultury, historii, osadzają się w czasie, uczą  botaniki, zoologii, muzyki, czy sztuki

10:30 drugie śniadanie

 – owoce, warzywa, zdrowe przekąski. Dzieci sięgają po nie, kiedy mają ochotę.

12:00-14:00 (zimą do 13:00) zabawy na świeżym powietrzu

13:00/14:00 obiad

– Wspólny obiad. Dzieci samodzielnie nakrywają do stołu i sprzątają po posiłku. Nie zmuszamy do jedzenia. Każdy z nas je tyle ile potrzebuje. Po obiedzie mamy czas na wspólne czytanie i relaks

14:00/15:00 zajęcia dodatkowe

– kulinarne, plastyczne, muzyczne, sportowe i inne

14:30 podwieczorek

15:00-17:00 zajęcia świetlicowe

– zabawy dowolne wg zainteresowań, praca własna, wyjście na dwór

17:00 zamknięcie przedszkola

Żłobek

7:00-9:00
Schodzenie się dzieci, integracja i swobodna zabawa, a także czas śniadania oraz związane z tym ćwiczenia praktycznego dnia

9:00-11.30
Praca własna z materiałem Montessori, angielski i rytmika. Spotkanie w kręgu – zabawy ruchowe ze śpiewem. W międzyczasie przekąska warzywno – owocowa.

11.30-12.30
Zabawy na świeżym powietrzu.

12:45
Obiad i ćwiczenia praktycznego dnia.

13.30-15.00 
Czas odpoczynku. Wyciszenie, drzemka, muzyka relaksacyjna, czytanie książek. (to dzieci decydują kiedy potrzebują spać, dlatego mają taką możliwość w ciągu całego dnia)

15:00-16:00
Zajęcia artystyczne, aktywność konstrukcyjno – plastyczna, gry i zabawy ruchowe, podwieczorek.

16:00-17:00
Praca własna z materiałem Montessori oraz zajęcia grupowe i indywidualne.

17:00 zamknięcie żłobka

Na rozkład dnia mają wpływ pory roku, święta i uroczystości przewidziane w planie pracy, dlatego może on ulegać modyfikacjom. Dzieci przebywają na świeżym powietrzu każdego dnia, bez względu na pogodę – chyba, że jest ulewny deszcz, wichura czy temperatura poniżej minus 10 stopni.